Historie sportovního klubu

 TTC Ústí nad Orlicí

Založení nového klubu jako pokračovatele oddílu stolního tenisu Jiskra Ústí nad Orlicí bylo schváleno na mimořádné Valné hromadě dne 15.5.1990 v herně stolního tenisu a zúčastnilo se ji 53 členů. Ustavující listiny nového klubu byly na ministerstvu vnitra ČR schváleny 17.5.1990. Předsedou byl zvolen Čopian Štefan. V soutěži družstev žen se hrála v roce 1993 v našem klubu nejvyšší soutěž t.j. extraliga (sestava Nováková Šárka, Rebejová Karla, Motlová Jitka, Kličková Jana , Šlingrová Alena) v dalším období se hrála většinou 2. liga (dvojnásobné zastoupení "A" a "B" družstvo) a do roku 1999 dokázali naše ženy bojovat v 1. lize. V mužské kategorii jsme většinou hráli 2. ligu, která se později po reorganizaci stala ligou 3. V mládežnických kategoriích působíme jako jedno z dlouhodobě nejlepších klubu v rámci Východočeského později Pardubického kraje. I jako pořadatel velkých akcí se náš klub osvědčil a v hale textilní školy uspořádal několik mládežnických mistrovství ČR a také utkání EL žen ČR - Německo. Již dlouhodobě jsme proslavení pořádáním letní série turnajů mládeže Grand -Prix , kterého se zúčastňuje pravidelně až 100 nadějí malého míčků. Na republikové nejlepší úrovni jsme měli kolem roku 1995 několik zástupců v mládežnické kategorii. Byl to Ondřej Čopian, který se v kategorii starších žáků držel v první desítce, Nela Šípková dokonce v roce 1997 na domácích stolech vybojovala titul přeborníka ČR v kategorii mladších žákyň. K dalším významným nadějím v tomto období patřily Lucka Javůrková, Sylva Dytrtová a Pavlína Štorková. Pro všechny tyto hráče bylo sbíraní medaili na krajské úrovni samozřejmosti. V r. 2000 proběhla rekonstrukce horní herny, která ještě více rozšířila herní možnosti v jedné z nejlepších heren v celé ČR. V tomto období se také objevují další herní osobnosti klubu schopné prosadit se na celostátní úrovni setry Částkovy, Barbora Částková získala bronzovou medaili na MČR mladšího žactva v Litomyšli v r. 2001. Klub v celé své historii se snažil systematický pracovat s mládeži, ale vychovávat ještě větší počet kvalitních hráčů bránil nedostatek trenérů a dalších funkcionářů v nové demokratické době, která nedopřeje tělovýchově více dobrovolníků a nadšenců. I přesto klub vychoval i několik dalších nadějí jako Katku Moravcovou, která se rovněž pohybovala v první desítce žebříčku ČR. Na krajské úrovni se prosazovali také bratři David a Michal Hodasovi. Od roku 2004 byl předsedou v klubu zvolen Václav Klička ml.. V roce 2007 se v kategorii nejmladšího žactva objevují další hvězdičky našeho klubu a to Barbora Kapounová a Vojta Kaplan. Bára se dokázala probojovat i do reprezentace a úspěšně náš klub reprezentovala i na mezinárodním poli. V roce 2010 dokázala získat v Hluku titul Mistryně ČR ve dvouhře i čtyřhře mladšího žactva. Vojta Kaplan ve své věkové kategorii bojoval v rámci ČR o umístění v první desítce.

Co se týče počtu členů začínal náš klub na svém začátku s číslem 103, nyní je skutečný počet členu asi 75. V dlouhodobých soutěžích reprezentuje klub v každé sezóně většinou 7 družstev v dospělé kategorii (5 družstev mužů a dvě družstva žen) a asi 6 mládežnických družstev. I v poslední době se nám podařilo vychovat ještě další naděje a to Elišku Šedovou, která vstupovala do sezóny 2013-14 jako 4. hráčka ČR v kategorii mladších žákyň a Radim Svojanovský, který ukončil působení v kategorii nejmladšího žactva na 16. místě žebříčku ČR. V sezóně 2013 - 2014 byly největším sportovním úspěchem výsledky Elišky Šedové - 2. místo na žebříčkovém turnaji ČR a na MČR mladších žákyň byla Eliška 3. ve dvouhře a ve čtyřhře (s Blaškovou) získala titul mistryně ČR. Družstvo mužů postoupilo do 3. ligy. Rok 2016 přinesl Elišce Šedové další mistrovský titul ČR a to ve čtyřhře starších žákyň. V roce 2018 měl klub 72 přispívajících členů. Družstvo žen v sestavě Svojanovská Jana, Bezdíčková Lenka a Šedová Eliška vyhrálo 2. ligu a postoupilo do 1. ligy. V další sezóně 2018-2019 jsme ve stejné sestavě obsadili v 1. lize 6. místo a Eliška Šedová v silné dorostenecké kategorii získala bronzovou medaili ve dvouhře. V roce 2020 byl zvolen předsedou klubu Kodytek Pavel.

Velkou chloubou našeho klubu je určitě herna, která byla v poslední době modernizovaná vybavená klimatizaci kvalitním sportovním zařízením a poskytuje tak ideální prostředí pro výchovu mládeže i k aktivnímu sportovnímu vyžití. V r. 2013 byla provedená modernizace šaten (nové skříňky a věšákové stěny) a v roce 2015 byla dokončená nová fasáda na budově herny. Rekonstrukce osvětlení v obou hernách proběhlo v r. 2016 a v r. 2017 byla daná do provozu nová šatna pro hosty a proběhla výměna vchodových dveří. Rok 2018 přinesl potřebnou rekonstrukci WC a nové zatemnění oken v herně. V letech 2019 a 2020 proběhla rekonstrukce a stavební opravy v suterénu našeho sportovního objektu.

© 2022 TTC Ústí nad Orlicí. Všechna práva vyhrazena.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!